Одамийлик мезони меҳр-мурувватда
Маълумки, мамлакатимизда яшаётган ҳар бир инсон қалбида инсонийлик, меҳр-мурувват, бағрикенглик каби ижобий хислатлар жой олгани ҳеч кимга сир эмас. Ҳа, албатта, қайси юрт вакили бўлишимиздан қатъи назар тангри томонидан яратилган ҳар бир инсон учун ўз мурувватимизни аямаслигимиз ҳам ижобий хислатларимиздандир.
Шу кунларда Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари ташкил этилганининг 27 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни байрами нишонланаётган бир вақтда бу каби хайрли тадбирларни уюштириб туриш ўз навбатида савобли ишларнинг бир кўриниши десак, муболаға бўлмайди.
Ҳеч кимга сир эмаски, ҳар йили ушбу улуғ айём арафасида шу каби хайрли тарғибот тадбирларини уюштириш анъанага айланган. Хусусан, “ГИМ” факультети Ёшлар иттифоқи фаол талабалари 15 январь куни Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек туманида жойлашган “Лашкарбеги” маҳалла фуқаролар йиғинига ташриф буюриб, у ерда истиқомат қилаётган мехрга муҳтож қариялар ҳолидан хабар олишди.

Критерий человечности в доброте и сострадании
Хорошо известно, что каждый человек, живущий в нашей стране, обладает такими положительными качествами, как человечность, доброта, сострадание и великодушие.
В эти дни, отмечая 27-ю годовщину образования Вооруженных сил Республики Узбекистан и День защитника Родины одновременно, можно без преувеличения сказать, что подобные благотворительные акции являются хорошей формой проявления добрых дел.
Ни для кого не секрет, что каждый год накануне этого великого праздника стало традицией организовывать благотворительные мероприятия. В частности, 15 января текущего года активные студенты Союза молодежи факультета «Механизации гидромелиоративных работ» посетили собрание граждан махалли «Лашкарбеги», расположенного в Мирзо-Улугбекском районе города Ташкента, узнали о проблемах и потребностях пожилых людей, проживающих там.
Информация замдекана по работе с молодежью факультета «Механизации гидромелиоративных работ» О.Рузибаева.