Хавфсиз ҳаёт тақозоси
Инсон ҳаётига қутқу солувчи ва хавф туғдирувчи ҳолатларда ёрдам қўлини чўзиш ва қутқариш зарурати табиий. Бунинг учун, албатта, назарий ва амалий тайёргарлик лозим.
“Ҳаёт фаолияти хавфсизлиги” йўналиши 409 - гуруҳ талабалари 13 ноябр куни фавқулодда вазиятларда қўлланиладиган замонавий жиҳозлар билан яқиндан танишиш ва соҳага доир янги технологияларни ўрганиш мақсадида Хожиев Алиакбар, Мирхосилова Зулфия ҳамда Саидхўжаева Нафиса бошчилигида Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги қошидаги “Республика тез ҳаракат қилиш маркази” га бордилар.
У ерда соҳа мутахассислари талабаларга қутқарув ишларини бажаришда қўлланиладиган асбоб-ускуналарни таништирдилар. Олган назарий билимларини мустаҳкамлаш мақсадида талабалар амалий машғулотларни ҳам ўтадилар.

Безопасность – жизненная необходимость
Естественно, что необходимо оказывать помощь и спасать людей в ситуациях, опасных для жизни людей. Для этого необходимо иметь теоретическую и практическую подготовку.
13 ноября текущего года студенты 409 группы направления «Безопасность жизнедеятельности»: Хожиев Алиакбар, Мирхосилова Зулфия под руководством Саидхужаевой Нафисы с целью ознакомиться с современным оборудованием, используемым в чрезвычайных ситуациях, и изучить новые технологии в этой области, посетили Республиканский Центр быстрого реагирования при Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан.
Специалисты данной отрасли ознакомили студентов с инструментами, используемыми для проведения спасательных операций. Чтобы укрепить свои теоретические знания, студенты прошли практическую подготовку.