“GIM” fakulteti "Gumanitar fanlar" kafedrasining professori Hojiakbar Hamidov va katta o‘qituvchisi Otabek Normatov ishtirokida 30-yanvar kuni Mirobod tumanidagi 154-sonli o‘rta maktab jamoasi va bitiruvchi sinf o‘quvchilari bilan O‘zbekistonning birinchi Prezidenti Islom Karimov tavallud kuni munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Dastlab maktab direktori Nasiba Mirsoatova so‘zga chiqib tadbirga mehonlarini tanishtirib mustaqillik me’mori I.Karimov olib borilgan ishlari to‘g‘risida to‘xtab o‘tdilar. Shundan so‘ng "Gumanitar fanlar" kafedrasi katta o‘qituvchisi Otabek Normatov so‘zga chiqib O‘zbekistonda Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Karimov mustaqillik asoschisi 25 yil davomida olib borilgan ishlari to‘g‘risida to‘xtalib o‘tilar.
Professor Hojiakbar Hamidov so‘zga chiqib O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining mustahkamlanishi ikkita rahbarning faoliyati bilan bevosita bog‘liqligini alohida e’tirof etdilar. Ular o‘z so‘zlarida I. Karimov - O‘zbekiston davlat mustaqilligining asoschisi bo‘lsa, Sh. Mirziyoyev - xalq manfaatlarini himoya qiluvchi islohotlar davomchisi va yulboshchisi ekanligini uqtirib o‘tdilar. So‘ngra o‘zlarining ijod mundarijasidan o‘rin olgan dilbar qo‘shiqlaridan bir nechtasini ijro etib davraga fayz kiritdilar.

Достояния независимости
30 января 2019 года в связи с днем рождения Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова профессором кафедры «Гуманитарные науки» факультета «Механизации гидромелиоративных работ» Хожиакбаром Хамидовым и старшим преподавателем Отабеком Норматовым было проведено духовно-просветительское мероприятие с участием коллектива и выпускников средней школы № 154 Мирабадского района.
Вначале директор школы Насиба Мирсоатова выступила со вступительной речью, познакомила с гостями мероприятия. Затем старший преподаватель кафедры «Гуманитарные науки» Атабек Норматов рассказал о работе, проделанной Первым Президентом Республики Узбекистан Исламом Каримовым за 25 лет.
Профессор Ходжиакбар Хамидов подчеркнул, что укрепление независимости Республики Узбекистан напрямую связано с деятельностью двух лидеров. В своей речи он отметил, что И.Каримов является основателем государственной независимости Узбекистана, Ш.Мирзиёев – защитником интересов народа, продолжателем дела независимости, наших реформ, нашего великого будущего.
Информация ассистента кафедры «Гуманитарные науки» факультета «Механизации гидромелиоративных работ» Бахриддина Мукимова